Koncentracja podczas egzaminu na prawo jazdy

Musisz wiedzieć, że egzamin na prawo jazdy znacząco różni się od innych egzaminów które do tej pory zdawałe/aś w szkole, na uczelni. Ocena nie jest za całokształt umiejętności a za wykonanie kolejnych zadań i wszystkie muszą być zaliczone.

Wyobraź sobie że masz egzamin z matematyki i otrzymujesz 5 zadań. Zrobisz bezbłędnie 4 zadania. Czy w takiej sytuacji możesz spodziewać się oceny negatywnej? Raczej nie.

Natomiast podczas egzaminu na prawo jazdy, możesz jechać i wykonywać zadania w sposób, który wręcz wzbudzi podziw egzaminatora i zrobisz prawie wszystkie zadania. Kończąc egzamin i wracając do WORD, w ostatniej chwili popełnisz jeden (jedyny) błąd np. nie rozejrzysz się i bez zatrzymania skręcisz w prawo, w czasie nadawania czerwonego światła z zieloną warunkową strzałką. Przypomnę tylko że w tej sytuacji masz obowiązek zatrzymać się bezpośrednio przed sygnalizatorem. Czyli jako pierwszy pojazd przed światłami i dopiero po tym krótkim zatrzymaniu możesz ruszyć. Zapewne powiesz „ale przecież wszyscy kierowcy tak robią, bo kto zatrzymuje się na zielonej strzałce?”. Niestety egzamin masz oblany i nie będzie to zła wola egzaminatora 🙁

Dlatego pamiętaj o pełnej koncentracji do samego końca egzaminu bo właśnie pod koniec, gdy wiesz że za chwilę nastąpi ten moment że zdasz i odbierzesz swoje prawo jazdy. Następuje rozluźnienie i dużo osób oblewa.

Dodaj komentarz