Poprawka z egzaminu na prawo jazdy? Nie martw się!

Bywają takie w życiu chwile, że człowieka aż nosi. Chciałby już mieć tą licencję, ale niestety nie zdał egzaminu z jazdy po mieście. Chodzi więc pełen frustracji, myśląc że wszystko i wszyscy są przeciwko niemu. Tak jednak nie jest do końca. Problem w tym, że często o błędach decydują błędy, jesteśmy tylko ludźmi i ulegamy emocjom. A jak każdy, bardzo często dodatkowo stresujemy się tym, że zdajemy egzamin. Warto jednak mieć na uwadze, to że egzaminator musi wziąć pod uwagę bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. A jeżdżenie po mieście, bardzo często wiąże się z nagłymi i mało przewidywalnymi sytuacjami. Czasem, może pieszy wbiec na szosę, albo dziecko wjechać rowerem. To są skrajne przykłady, ale oprócz samych nerwów, ważny jest jeszcze refleks i umiejętność poradzenia sobie w przypadku niebezpieczeństwa. Można więc powiedzieć, że codzienne użytkowanie samochodu w trasie, to także dość stresujące zadanie. Zwłaszcza dla młodych kierowców, albo takich po dłuższej przerwie.

Jazdy doszkalające – dla kogo są?

Właśnie dla osób, które nie zdały z jakiegoś powodu egzaminu, ale nie tylko. Można je wybrać w przypadku problemów z płynną jazdą. Albo poczuciem, że nie do końca opanowało się sztukę kierowania pojazdem, tymczasem wkrótce czeka nas egzamin. Dodatkowe lekcje mają za zadanie sprawić, że osiągniemy coś w rodzaju lepszej jakości poruszania się po mieście. Opanujemy podstawowe manewry na tyle, aby samemu czuć się bezpiecznie. Najwięcej trudności powoduje na przykład opanowanie znaków zakazu skrętu w lewo, czy chociażby dojeżdżanie na boczny pas.

Sympatyczna atmosfera

Decydując się na jazdy doszkalające, masz świadomość, że są one organizowane z myślą o osobach, takich jak Ty. Staramy się zapewnić sympatyczną atmosferę, wiemy że nauka jazdy bywa trudna i stresująca. Po to są nasi instruktorzy, aby mieli Państwo możliwość nauki prowadzania pojazdu w praktyce. Ale warto zwrócić uwagę, na to co tłumaczą nasi fachowcy. Lepiej popełniać błędy w czasie trwania nauki, niż na egzaminie. A tym bardziej w czasie pokonywania trasy w realu z domu do pracy, albo z pracy do domu. Uwzględniać trzeba także warunki atmosferyczne. Wiadomo, że jeśli popada, albo jest ślisko zimną, to jeździmy nieco wolniej. Wyprowadzenie auta z poślizgu bywa trudne i jest prawie niemożliwe. A hamowanie na śliskiej nawierzchni może mieć skutek odwrotny do zamierzonego. Kolejnym dość trudnym manewrem jest cofanie samochodem. Zwłaszcza dla Pań może to być dość problematyczne.

Stop, nie jeździj jeśli czujesz się niepewnie

Jeśli masz poczucie, że nie jeździsz na tyle pewnie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze. Albo masz kilka lat przerwy w kierowaniu pojazdem, nie udawaj, że wszystko jest dobrze. Zamiast tego skontaktuj się z nami, z pewnością znajdziemy jakieś rozwiązanie, korzystne dla Ciebie. Proces nauki polega na zdobywaniu wiedzy, a potem powtarzaniu jej w praktyce. Nie od razu wszystko się umie i nie jest sztuką udawać, że „zjadło się” wszystkie rozumy, ale większą sztuką jest przyznać się do problemów i poszukać pomocy, tak aby z czasem stać się jednym z najlepszych kierowców.